Při výrobě tenkostěnných profilů uzavřených podélně svařovaných se používají ocelové pásy, které lze válcovat za tepla i za studena. Tento základní materiál je svařen stejně jako trubka. Do požadovaného tvaru, nejčastěji se jedná o čtverec nebo obdélník, je pak tato trubka tvarována kalibračním pořadím. Dokonalého a homogenního svaru s minimálním přechodovým pásmem je dosaženo pomocí vysokofrekvenčního proudu s indukčním přenosem proudu na povrch trubky. Po svaření je odstraněn vnější výronek. Svar může být na vnějším povrchu znatelný.

Jekly svařované kalibrované se dodávají s povrchem okujeným, pozinkovaným nebo lesklým. Záleží na použitém výchozím materiálu.

V příslušných rozměrových normách jsou uvedeny parametry dovolené tolerance vnějších rozměrů profilů, radiusů, síly stěny i přesnosti. Povrch jeklů tak může mít i vady a rýhy, které ovšem nesmí překročit mezní úchylky tolerance síly stěny.

Profily svařované kalibrované nacházejí své uplatnění například v nábytkářském, radiátorovém nebo automobilovém průmyslu.

Navštivte FAVEX

FAVEX – Velkoobchod s hutním materiálem
 
Nezávazná poptávka on-line

Nová poptávková aplikace

Jekly od společnosti FAVEX, s.r.o.

Jekly

Jekly patří k nejčastěji používanému hutnímu materiálu, který nachází uplatnění v mnoha technických oborech.